• Enerji Kimlik Belgesi
  • Isı Yalıtımı Danışmanlığı
  • Enerji Kimlik Belgesi 2
  • Enerji Kimlik Belgesi 3

Akıllı Şebeke UygulamalarıGünümüzde özellikle yenilenebilir elektrik üretiminin önem kazanması ile birlikte, gerçek zamanlı fiyatlamanın yapıldığı serbest piyasa sisteminde akıllı sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Akıllı şebeke, tüketicinin talebi ile üreticinin arzı arasındaki dengeyi çift yönlü haberleşerek sürekli izleyen ve kontrol edenbir enerji yönetim sistemi olarak tanımlanabilir.

Akıllı şebeke sistemi 3 temel kontrol biriminden oluşmaktadır. Bunlar; elektrik enerjinin üretimi, iletimi-dağıtımı ve tüketicilerdir. Akıllı şebekeler, kendisine bağlı tüm kullanıcılara verimli, sürekli, ekonomik ve güvenilir elektrik enerjisi sağlamak amacıyla çalışacak bir elektrik şebekesidir.

Bu sistem sayesinde akıllı ev otomasyon projeleri ile tüketicinin elektrik sistemindeki işletme optimizasyonunda da kendi rollerini oynama imkânı tanınabilmektedir. Tüketiciler daha dinamik fiyatlandırma otomasyonu ile elektrik satın alabilecektir.

Böylece kullanıcılar, akıllı şebekelerin fiyat sinyallerine göretüketim alışkanlıklarını uyarlayabilecektir. Klasik şebekeleri akıllı şebeke haline getirerek artan enerji ihtiyacını karşılayarak kayıplarında azaltılmasında önemli rol oynarız.

Copyright © 2016 www.mkmenerji.com Tüm hakları saklıdır. Yazılım hakları NF Web Tasarım’a aittir.Yukarı Kaydır